Części zamienne czy używane? – co wybrać

Nie da się ukryć, że oryginalne części do samochodów ciężarowych swoje kosztują – co do tego nie ma wątpliwości. Koszt z nimi związany, mimo tego, że przekłada się na ich wysoką jakość, często jest czynnikiem determinującym decyzję o zakupie danego komponentu. Dlatego też wielu kierowców, kierując się oszczędnościowym zmysłem, poszukuje atrakcyjniejszych cenowo alternatyw. Zaliczyć można do nich części zamienne do samochodów ciężarowych, jak i używane. Które z nich są lepsze? 

Zwróć uwagę na oznakowanie 

Teza, że zamienne części do samochodów ciężarowych są niskiej jakości, nie zawsze jest prawdą, o czym zapewniają sprawdzeni i popularni producenci, tacy jak Lamiro. Produkowane przez tę firmę komponenty wykonywane są z wysokiej jakości laminatu poliestrowo-szklanego.

Odznaczają się one nie tylko atrakcyjną ceną (w porównaniu do oryginałów), ale i dużą dostępnością – z łatwością można zamówić je przez sprawdzony sklep internetowy. Oznaczone są one symbolem OEQ – co jest bardzo ważne i na co należy zwracać uwagę, by nie pomylić ich z AM (produktami, które nie mają jasno określonej jakości). 

Jak to jest z używanymi częściami? 

Mimo tego, że części do samochodów ciężarowych dostępne są w atrakcyjnych cenach oraz wysokiej jakości, to i tak kierowcy często szukają używanych komponentów, które za każdym razem mogą okazać się wielką niewiadomą. Na pierwszy rzut oka mogą one wyglądać atrakcyjnie, nie można wykluczyć jednak mikrouszkodzeń, które mogły wyniknąć podczas eksploatacji.

Następny wpis

Niezbędne akcesoria do łazienek

pt Lip 17 , 2020
Łazienka to miejsce, które każdy człowiek odwiedza przynajmniej kilka razy dziennie. Nic więc dziwnego, że pojemniki na mydło to prawdziwy must have. Z powodzeniem wyparły one z miejsc tego typu tradycyjne mydelniczki i klasyczne mydła w kostce, po których trzeba było sprzątać. Dzięki temu, że dozowniki do mydła w płynie […]
Niezbędne akcesoria do łazienek