O fotelikach samochodowych dla dzieci

Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami o ruchu drogowym, dzieci, które mają wzrost poniżej 150 cm lub nie ukończyły 12 lat, muszą w czasie podróży samochodem przebywać w specjalnym foteliku ewentualnie siedzieć na podkładce.

Jak wybrać odpowiedni fotelik?

Wprowadzenie obowiązku przewożeni dzieci w fotelikach samochodowych spowodowało, że na rynku pojawiły się produkty bardzo różnych producentów. Wśród nich są foteliki Maxi Cosi. Cechą, która wyróżnia foteliki Maxi Cosi od innych dostępnych na rynku fotelików samochodowych jest to, że  produkowane są z myślą o mobilności. Kupując fotelik dla swojego dziecka rodzice powinni pamiętać o tym, że muszą go dobrać do wagi, wzrostu i wieku dziecka. W ofercie Maxi Cosi znajdują się foteliki zarówno dla najmłodszych, jak i dla trochę starszych dzieci.

Jaki powinien być fotelik samochodowy?

Fotelik zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Elementem niezwykle ważnym jest sposób w jaki mocuje się fotelik. Wszystkie foteliki od Maxi Cosi mają mocowanie ISOFIX – to najbardziej bezpieczny i jednocześnie szybki sposób mocowania fotelika. Plusem fotelików Maxi Cosi są również pięciopunktowe pasy z jednym pasem naciągającym. Zabudowana przestrzeń wokół głowy jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo przewożonych w fotelikach dzieci.

W fotelikach należy przewozić dzieci niezależnie od długości dystansu pokonywanego samochodem razem z dzieckiem.

O fotelikach samochodowych dla dzieci
4.9 (97.14%) 7 głosów

Dodaj komentarz