Deski kompozytowe – blaski i cienie

Świadomi zalet posiadanych przez drewno konstrukcyjne chętnie sięgamy po kolejne jego rodzaje. Ostatnie lata to czas, w którym coraz większą popularność notują deski kompozytowe. Dobrym pomysłem wydaje się więc zadanie sobie pytania o to, jakie są ich atuty i co sprawia, że tak chętnie są wykorzystywane nie tylko jako deski elewacyjne, ale również tarasowe.

Zalety desek kompozytowych

Przyglądając się deskom kompozytowym można mieć niemałą trudność, gdy chce się odróżnić je od drewna. Owszem, nie mają charakterystycznych dla niego sęków, a ich kolor cechuje jednolitość, mamy jednak do czynienia z rozwiązaniami mającymi z drewnem zaskakująco wiele wspólnego. Poza typowymi dla tego materiału zaletami, mają zresztą także kilka innych, zasługujących na szczególne zainteresowanie ze strony osób odpowiadających za sprzedaż drewna.

Jednorodność desek kompozytowych sprawia, że ich układanie jest znacznie mniej skomplikowane niż ma to miejsce w przypadku klasycznych desek drewnianych. Nie bez znaczenia jest i to, że nie wymagają tak wiele uwagi, jak ma to miejsce w przypadku drewna. Czyszczenie drewna oraz jego pielęgnacja to dość skomplikowane zadania. Gdy jednak mamy do czynienia z deskami kompozytowymi, obie czynności zajmują zdecydowanie mniej czasu.

Czy deski kompozytowe mają wady?

Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do innych materiałów, również w kontekście desek kompozytowych nie da się utrzymywać, że są one całkowicie wolne od wad. Jednym z największych problemów związanych z nimi jest trudność z ich układaniem w miejscach nietypowych. Należy liczyć się również z tym, że deski szybko ulegają zarysowaniom. Problem daje o sobie znać nawet podczas przesuwania mebli tarasowych.

Następny wpis

Gdzie zamówić nagrobek?

wt. sie 30 , 2022
Kamieniarz zajmuje się obróbką kamieni naturalnych. Zakład kamieniarski zajmuje się przede wszystkim produkcją nagrobków kamiennych, przede wszystkim granitowych. Dobry zakład kamieniarski wykona również rzeźby nagrobne oraz tablice pamiątkowe. Jakie nagrobki wykonuje się w zakładzie kamieniarskim? Produkcja nagrobków i pomników to specjalność zakładu kamieniarskiego. Sprawdzony zakład kamieniarski do ich produkcji podchodzi […]
Gdzie zamówić nagrobek?

Sprawdź też