Dieta oparta na tłuszczu – wysoka skuteczność

Diety ketogeniczne, które zakładają istotne zwiększenie ilości tłuszczu w diecie a ograniczenie węglowodanów stają się w ostatnim czasie prawie tak samo modne jak swego czasu diety białkowe. Okazuje się, że tłuszcze są w stanie wspierać nasz organizm w procesie odchudzania, oczywiście pod warunkiem, że ich dawka będzie wysoka, będą to tłuszcze dobrej jakości a jednocześnie ograniczone będą inne składniki żywieniowe, w tym przypadku właśnie węglowodany i białka, których rola w żywieniu będzie na poziomie między 10 a 20 %, kaloryczności.

Skuteczne odchudzanie – pamiętaj o zdrowiu

Jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać diety ketogeniczne powinien pamiętać, że odchudzanie dzięki nim będzie efektywne, ale jednocześnie trzeba również pamiętać o tym, by dobrze obserwować swój organizm. Zmieni się bowiem całkowicie sposób żywienia, a skoro tak się dzieje to trudno jednoznacznie ocenić jak organizm będzie na to reagował. Na początku może być dobrze, ale może być również tak, że pewnych składników odżywczych będzie w organizmie brakować i samopoczucie się zepsuje.

Dieta keto – nie dla każdego

Dlatego trzeba pamiętać, że diety ketogeniczne nie będą dla każdego i jeśli chce się je stosować trzeba być bardzo ostrożnym. Trudno jednoznacznie ocenić jak będzie wpływać na organizm tak gwałtowna zmiana sposobu żywienia. Jeśli ktoś zmaga się z jakąś przewlekłą chorobą, ewentualne wprowadzenie tego typu diety zawsze powinien również konsultować ze swoim lekarzem, by mieć pewność, że będzie to dieta bezpieczna.

Następny wpis

Obiady dla firm: sposób na oszczędność czasu

śr. mar 6 , 2019
Pracując nawet tylko osiem godzin dziennie, warto zjeść obiad. To posiłek, który dostarczy nam energii na pozostałą część dnia. Niestety, wiele osób nie ma wystarczająco czasu, aby przygotowywać obiad samodzielnie w domu. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być wówczas skorzystanie z usług firmy cateringowej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „obiady […]
Obiady dla firm: sposób na oszczędność czasu

Sprawdź też