Etapy dbania o brodę – od czego zacząć

Już od dłuższego czasu panowie podążają za nowym trendem, jakim jest zapuszczanie gęstego i okazałego zarostu. Akcesoria do golenia stały się więc niezbędnym elementem każdej męskiej łazienki. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o maszynki do golenia, ale i olejki, kremy, balsamy, woski, specjalne grzebienie itd.

Panowie coraz chętniej po nie wszystkie sięgają, dlatego też kosmetyki dla mężczyzn są coraz częściej przez nich kupowane, jak i przez panie, poszukujące odpowiedniego dla płci przeciwnej prezentu. Z poniższej treści dowiesz się, jak poprawnie powinno dbać się o swoją brodę, by ta prezentowała się zdrowo i okazale.

Co warto mieć oprócz akcesoriów do golenia 

Pielęgnacja męska brody składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne i staranne oczyszczenie, którym jest nic innego jak mycie zarostu. Powinno się ono odbywać mniej więcej od 3 do 4 razy tygodniowo, przy użyciu szamponu. Czynność ta nie zabiera dużo czasu i może towarzyszyć standardowemu myciu włosów.

Zaraz po niej warto jest użyć dedykowanej dla brody odżywki. Tego typu kosmetyki dla mężczyzn nie tylko odżywią i wzmocnią włosy, ale i ułatwią ich rozczesywanie, a co za tym idzie i układanie. Nie może zatem ich zabraknąć w podstawowej pielęgnacji, która regularnie stosowana, szybko przyniesie zadowalające efekty. Jak widać akcesoria do golenia to nie wszystko i nie można ograniczać się tylko do nich.

Grunt to dobre nawilżenie 

Każdy z pewnością zauważył to, że brodę tworzą najbardziej suche włosy, jakie posiada na swoim ciele człowiek. Kosmetyki dla mężczyzn w dużej mierze skupiają się zatem na ich nawilżeniu. W tym celu warto jest używać specjalnych olejków oraz kremów.

Nie tylko sprawiają one, że skóra pod zarostem jest bardziej zadbana, ale i odpowiednio odżywiona – co jest kluczem do gęstej i bujnej brody. Taka pielęgnacja męska ponadto pozwala wyeliminować swędzenie skóry, jak i jej przetłuszczanie. Maszynki, golarki, pędzle, składające się na akcesoria do golenia – są one niezbędne, jednak nie powinny być one jedynym sposobem na to, jak dbać o swój wygląd.
 

Następny wpis

Co warto wiedzieć o dyspenserach mydła?

śr. maj 20 , 2020
Powinny znajdować się one w praktycznie każdej łazience, obiektach medycznych, placówkach edukacyjnych itd. Pojemniki na mydło, dzięki którym da się utrzymać odpowiednią higienę dłoni, dostępne są w dzisiejszych czasach w licznych modelach. Różnią się one od siebie mechanizmem dozowania, designem, pojemnością, sposobem montowania oraz tym, jak się je uzupełnia odpowiednią […]
Co warto wiedzieć o dyspenserach mydła?

Sprawdź też