Monitorowanie Windows sposobem na bezpieczeństwo systemów IT

Zapewnienie bezpieczeństwa systemów IT jest dla każdej firmy kluczowe. Jednym ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa IT jest monitoring Windows Server.

Monitoring Windows: jakie daje możliwości?

Oprogramowanie, które umożliwia monitoring Windows Server pozwala na monitorowanie nie tylko stacji roboczych, ale także serwerów. Oczywiście monitoring Windows Server to program dedykowany na urządzenia, które działają w środowisku Windows. Oprogramowanie, którego celem jest monitorowanie Windows zostało stworzone w taki sposób, aby można było kontrolować wszystkich użytkowników używając jedynie jednej konsoli.

Jest to jedna z wielu zalet, które posiada oprogramowanie umożliwiające monitorowanie. Należy podkreślić, że oprogramowanie, które umożliwia monitorowanie Windows jest kompatybilne zarówno z najnowszą, jak i trochę starszą wersji systemu Windows.

Co umożliwia monitoring Windows?

Możliwości oprogramowania są naprawdę bardzo szerokie. Możliwa jest rejestracja sesji Windows zarówno tych lokalnych, jak i zdalnych. Rejestracja sesji Windows odbywa się w taki sposób, aby jej późniejsze odszukanie było zadaniem bardzo prostym. Istotne jest też to, że rejestracja sesji RDP odbywa się zawsze w czasie rzeczywistym.

Ważne jest też to, że możliwa jest rejestracja sesji RDP odbywających się jednocześnie bez względu na to, jakie uprawnienia posiada dany użytkownik. Ponadto rejestracja sesji RDP może odbywać się nie tylko w środowisku Windows. Jest to kolejna zaleta oprogramowania.

Następny wpis

Kupno mieszkania czy wynajem ? co wybrać?

pt. wrz 30 , 2022
Kiedy stoimy przed dylematem wyprowadzki z domu rodzinnego, często zastanawiamy się czy korzystniej będzie coś wynająć czy lepiej zainwestować w kupno nowego mieszkania. Wszystko oczywiście zależy od naszej sytuacji materialnej, albowiem nowe mieszkania Poznań nie należą do najtańszych. Drugą kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest nasza sytuacja zawodowa. Jeżeli […]
Kupno mieszkania czy wynajem ? co wybrać?

Sprawdź też