Pakiety medyczne weszły już na stałe do rzeczywistości polskich miast i stały się elementem rywalizacji o lepszych pracowników. Skąd jednak wzięły się pakiety medyczne i jak sprawdzić, czy dany pakiet medyczny jest dla nas korzystny? W tym wpisie postaram się to przybliżyć na przykładzie Poznania.
Wzrost inwestycji
Pakiety medyczne w Poznaniu pojawiły się wraz z inwestycjami ze strony wielkich firm i korporacji. Początkowe tego typu świadczenia jak pakiety medyczne stanowiły swoistą nagrodę dla menadżerów lub lepiej wykwalifikowanych pracowników. Pakiety medyczne w Poznaniu były wówczas czymś wyjątkowym i świadczyły o wysokim statusie pracownika. Bardzo szybko jednak pakiety medyczne w Poznaniu, jak zresztą też innych miastach w Polsce stały się naturalnym i standardowym dodatkiem do pensji.
Kiedy pakiet medyczny jest korzystny?
Pakiet medyczny może być nam sprzedany w formie standardowej lub rozszerzonej. Standardowy pakiet medyczny to zazwyczaj prawo do odwiedzenia kilku specjalistów w roku i wykonania niektórych zabiegów, które zazwyczaj sprowadzają się tych najtańszych i najbardziej popularnych badań. Kiedy jednak mówimy o pakiecie rozszerzonym, to zazwyczaj chodzi tu o zapewnienie pełnej i kompleksowej opieki zdrowotnej danemu pracownikowi.
Ma on nie tylko dostęp do wszelkich specjalistów, ale też długą listę badań, które może wykonać w ramach pakietu oraz profilaktycznych zabiegów, które warto wykonać przynajmniej raz w roku. Niezwykle ważną cechą takiego pakietu jest też krótsza kolejka do lekarza oraz większa dostępność punktów, w których możemy wykonać podstawowe badania.