Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dziecięcy?

Sklepy internetowe przedstawiają rodzicom szeroki wybór wózków dziecięcych, w tym:

  • wózki dziecięce 3w1,
  • wózki spacerowe,
  • wózki bliźniacze.

Wybierając wózek dla dziecka młodzi rodzice stają przed trudnym dylematem i muszą odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych ze swoją przyszłością.

Gdzie będziemy mieszkać?

To, gdzie będziemy się poruszać, a także czy zamieszkamy w bloku na 4. piętrze czy w domku jednorodzinnym ma ogromne znaczenie dla wyboru odpowiedniego wózka dla dziecka. Kwestia mieszkania związana jest z wagą wózka, a także z jego kołami. W zależności od rodzaju terenu, po którym będziemy się najczęściej poruszać, czyli czy będą to gładkie alejki w parku, nierówne chodniki w mieście, czy wyboista i nierówna droga leśna czy wiejska dróżka, powinniśmy wybrać inne koła. Duże i stabilne doskonale nadają się do wymagającej drogi, natomiast niewielkie i zwrotne sprawdzą się na miejskich chodnikach.

Czy będziemy podróżować samochodem?

Kwestia podróżowania samochodem jest z kolei związana z kupnem wózka 3w1, czyli klasycznej gondoli i spacerówki poszerzonych o fotelik samochodowy. Wielofunkcyjny wózek jest korzystnym rozwiązaniem, które będzie nam służyć przez dłuższy czas. Podróżowanie samochodem, a raczej ilość miejsca w bagażniku, może istotnie wpłynąć na wybór naszego idealnego wózka dziecięcego. Wózek powinien łatwo się składać (najlepiej jedną rękę), być lekki oraz zajmować niewiele miejsca po złożeniu, tak, aby bez problemu mógł się zmieścić w bagażniku naszego auta.

Czy planujemy w krótkim czasie narodziny kolejnego dziecka?

To pytanie wychodzi daleko w przyszłość, jednak jest równie ważne jak pozostałe. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, może lepszym rozwiązaniem będzie zakup wózka dla dzieci rok po roku. Są to specjalnie zaprojektowane wózki, aby można było w nich przewozić zarówno nowonarodzonego maluszka, jak i niewiele starsze dziecko. Ich konstrukcja umożliwia rozbudowę, by dostosować wózek do indywidualnych potrzeb rodziców.

Następny wpis

Zdrowa żywność szansą na dłuższe życie

niedz. sty 7 , 2018
Coraz więcej ludzi decyduje się na wprowadzenie zmian w codziennym jadłospisie. Ogólnie dostępne produkty spożywcze często zawierają mnóstwo konserwantów i ulepszaczy smaku, które negatywnie wpływają na jakość oraz właściwości odżywcze poszczególnych produktów. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest w tym przypadku sklep ze zdrową żywnością, w którego zasobach można znaleźć wyłącznie naturalne […]
Zdrowa żywność szansą na dłuższe życie

Sprawdź też