Odpowiedni materac dla malucha

Każda mama pragnie, aby jej dziecko miało wszystko to, co najlepsze. Dlatego uwagę należy przywiązywać nie tylko do wyboru ubranek czy zabawek, ale także materaca, na którym dziecko śpi. Materace dla dzieci dostępne w sprzedaży są bardzo różne. Niestety, nie zawsze są one odpowiednie dla dopiero kształtującego się ciała maluszka. Jaki materac będzie odpowiedni dla dziecka?

Materac dla dzieci najmłodszych należy wybierać z największą rozwagą. W początkowym okresie życia maluch zdecydowaną większość doby spędza bowiem, leżąc w łóżeczku. Nieodpowiedni materac dla dzieci może skutkować powstaniem wad postawy i zakłóceniem dziecięcego snu, który niezbędny jest do prawidłowego rozwoju.

Jakie wypełnienie będzie najlepsze?

Przede wszystkim należy pamiętać, że materace dla dzieci nie mogą się odkształcać. Tylko wówczas zapewnią solidne podparcie dla dziecięcego kręgosłupa. Idealnie sprawdzają się modele sprężynowe, które są wyjątkowo odporne na odkształcenia. Dobre materace dla dzieci to również te z wypełnieniem lateksowym. Trzeba jednak pamiętać, że mogą one prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej. Jeśli więc pociecha jest alergikiem, ma skłonność do reakcji uczuleniowych, lepiej zdecydować się na inny materac.

Dobre materace dla dzieci mają liczne atesty, które świadczą o tym, że są one odpowiednie dla naszych pociech. Ci, którzy temat dotyczący materaców dla dzieci chcą poznać bliżej, odsyłamy do naszego innego artykułu – „Materac dla dziecka: garść faktów„. Porusza on między innymi temat sprężystości materaców.

Następny wpis

Wybieramy materac dla dziecka

śr. lip 18 , 2018
Materace dla dzieci zawsze należy wybierać z należytą starannością. Zły materac dla dzieci może doprowadzić do powstania poważnych wad postawy. Istotnie zakłóca również sen, przez co maluch może stać się marudny, drażliwy, podatny na infekcje. Podpowiadamy o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę, jeśli interesują nas naprawdę dobre materace […]
materac dla dziecka

Sprawdź też