Podróżuj z dzieckiem samochodem bezpiecznie

Zmotoryzowani rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby w czasie podróży dziecko było bezpieczne. Kilka lat temu znowelizowano obowiązujące w naszym kraju prawo drogowe. Po nowelizacji, dzieci przed dwunastymi urodzinami oraz te, które mają mniej niż 150 centymetrów wzrostu muszą podróżować samochodem w specjalnym fotelik dziecięcy.

Odpowiedni fotelik: co to znaczy?

Fotelik dziecięcy będzie odpowiedni, jeśli kupujący go rodzice dobiorą go do wzrostu, wieku i wagi dziecka. Wybór fotelik dziecięcy ułatwia to, że zostały one podzielone na poszczególne kategorie. Dla dzieci o wadze od 0 do 13 kilogramów odpowiednie są foteliki samochodowe z grupy 0 i 0 plus. Są to foteliki samochodowe, w których przewożone są najmłodsze maluchy: noworodki i niemowlęta. Należy pamiętać o tym, że foteliki samochodowe typu nosidełko można montować na przednim siedzeniu tylko po wyłączeniu poduszki powietrznej.

Jaki fotelik kupić?

Producentów fotelików samochodowych jest mnóstwo. Bardzo dobrymi opiniami cieszą się foteliki samochodowe Britax Römer. Foteliki samochodowe Britax Römer wyposażone zostały w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Do tego foteliki samochodowe Britax Römer mają mocowanie ISOFIX. Fotelik samochodowy Britax Römer zapewnia dziecku duże bezpieczeństwo. Fotelik samochodowy Britax Römer został wyprodukowany w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. Fotelik samochodowy Britax Römer można kupić w wielu sklepach na terenie Polski. Więcej o tych fotelikach samochodowych można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Następny wpis

Bezpieczna podróż z dzieckiem

wt. gru 18 , 2018
Zmotoryzowani rodzice powinni zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem. Wynika to po części z prawa o ruchu drogowym, które mówi, że dzieci do lat 12, których wzrost nie przekracza 150 cm, muszą siedzieć w aucie w specjalnym fotelik dziecięcy. Kryteria wyboru fotelika Fotelik dziecięcy powinien być dostosowany przede […]
Bezpieczna podróż z dzieckiem

Sprawdź też