Wybieramy materac dla dziecka

Materace dla dzieci zawsze należy wybierać z należytą starannością. Zły materac dla dzieci może doprowadzić do powstania poważnych wad postawy. Istotnie zakłóca również sen, przez co maluch może stać się marudny, drażliwy, podatny na infekcje. Podpowiadamy o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę, jeśli interesują nas naprawdę dobre materace dla dzieci.

Materace dla dzieci: jakie wypełnienie?

Materac dla dzieci może mieć bardzo różne wypełnienie. Najbardziej klasyczne są oczywiście materace sprężynowe, które odporne są na wszelkie zmiany kształtu. Odkształcają się w najmniejszym stopniu, skutecznie podpierają kręgosłup malucha. Dobrym wyborem są również materace dla dzieci z wypełnieniem lateksowym.

Takie materace także nie odkształcają się i solidnie podpierają dziecięce ciałko. Wada? Niestety, mogą wywoływać reakcje alergiczne. W związku z tym nie są odpowiednie dla dzieci wykazujących do nich skłonność. Postawić można również na materac wypełniony pianką poliuretanową o dużej gęstości.

Materac dla dzieci: zastosowanie mat roślinnych

Materiałem, który często wypełnia materace dla dzieci są maty roślinne. Taki materac dla dzieci można być wykonane z użyciem mat lnianych, kokosowych, z łuski gryczanej bądź konopi. W zależności od rodzaju materiału, z jakiego została wykonana mata jej właściwości będą nieco inne. 

Osoby, które zainteresował bliżej temat materaców dla dzieci odsyłamy do naszego artykułu „Materac dla dziecka: garść faktów„. Można znaleźć w nim informacje dotyczące materaców dla dzieci w pierwszym okresie życia, a także twardości i sprężystości materaców.

Następny wpis

Wózek drewniany dla lalki

pt. wrz 7 , 2018
Jeśli chodzi o zabawki drewniane to można mówić o tym, że przeżywają one prawdziwy renesans i znów stają się bardzo popularne, dość często możemy się obecnie z nimi spotkać. Okazuje się, że producenci maja także coraz więcej pomysłów na to jak różne zabawki plastikowe przenosić na rynek zabawek z drewna […]
Wózek drewniany dla lalki

Sprawdź też