Znaczenie witaminy B12 dla organizmu

Stres, zmęczenie, anemia mogą wiązać się z niedoborami witaminy B12. Aby temu zapobiec, warto zażywać odpowiednie suplementy.

Dlaczego witamina B12 jest ważna?

Witamina B, to tak naprawdę cały szereg różnych witamin, które wspomagają wiele ważnych funkcji w organizmie, szczególnie tych związanych z funkcjonowaniem układu nerwowego. Witamina B12 nie tylko wspomaga układ immunologiczny, ale też wspiera produkcję czerwonych krwinek i odpowiada za prawidłowy poziom homocysteiny. Dobrze też wiedzieć, że witamina B12 w znaczącym stopniu przyczynia się do zachowania funkcji psychologicznych kiedy dopada nas duży lub przewlekły stres. Do niedoborów witaminy B12 może przyczyniać się dieta wegetariańska lub wegańska.

Jakie preparaty z witaminą B12 wybierać?

Jesteśmy coraz bardziej świadomi kupowanych preparatów witaminowych i suplementów. Większość konsumentów zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie są tak samo dobrze przyswajalne, a zawarte w nich dawki ważnych składników nie są takie same. Witamina B12 dr Enzmann ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników. To produkt w którego skład wchodzi witamina B12 w postaci metylokobalaminy, która już nie musi być przekształcana przez organizm. Dzięki temu preparat dr Enzmann B12, wyróżnia się wysoką biodostępnością. Witamina B12 MSE, to kompleksowy preparat, w którego skład wchodzą cztery ważne witaminy: B12, witamina B6, biotyna oraz kwas foliowy. 

Warto zwrócić uwagę na prawidłowy poziom witaminy B12 w naszym organizmie, ponieważ jej niedobory mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. 

Następny wpis

Czy warto używać kosmetyków mineralnych?

wt. gru 10 , 2019
Na rynku kosmetyków wciąż pojawiają się nowości. Jakiś czas temu pojawiły się kosmetyki mineralne. Czym one różnią się od tych tradycyjnych? Czy naprawdę warto je kupić? Jaki jest skład kosmetyków mineralnych? Kosmetyki mineralne różnią się od tych tradycyjnych między innymi tym, że mają zdecydowanie krótszy skład. W składzie kosmetyków mineralnych […]
Czy warto używać kosmetyków mineralnych?

Sprawdź też