Dieta keto – odchudzanie tłuszczem?

Dieta keto to obecnie coraz bardziej popularny i chętnie wykorzystywany sposób żywienia. Okazuje się, że tłuszcz może być tym składnikiem żywieniowym, który będzie nam ułatwiał odchudzanie. Wiele osób jest tym mocno zaskoczonych, jednak w rzeczywistości tak właśnie jest. Dieta ketogeniczna to sposób na to, by skutecznie się odchudzać właśnie wprowadzając do jadłospisu duże ilości tłuszczu rezygnując przy tym z węglowodanów i białek, które ograniczone są do minimum.

Odżywianie na diecie keto 

Jeśli kogoś interesują przepisy ketogeniczne musi nastawić się na wprowadzenie do diety dużych ilości tłuszczu. Zakłada się bowiem, że w tej diecie około 80-90 procent kalorycznego zapotrzebowania powinno być pożytkowane właśnie na tłuszcze. Na 4 gramy tłuszczu powinno przypadać około grama pozostałych składników a więc białek i węglowodanów. Dlatego w przypadki diety keto jadłospis będzie wykluczał wszystkie produkty zbożowe, będzie usuwał z diety cukry

Ciała ketonowe wpływające na odchudzanie 

Przyjmowanie dużych ilości tłuszczów będzie pobudzać produkcję ciał ketonowych w organizmie, co w dłuższej perspektywie czasu przynosić będzie pozytywne efekty związane z szybszym spalaniem tłuszczu w organizmie. Stawiając na dietę keto będzie można nie tylko liczyć na szybkie efekty w postaci utraty kilogramów, ale również pojawią się pozytywne odczucia, gdy chodzi o ogólne samopoczucie w trakcie diety. To również skłania wiele osób do wybierania właśnie diety keto jako sposobu na skuteczne odchudzanie.

Dodaj komentarz