Kim jest doula

Wiele osób zastanawia się kim jest doula. To określenie coraz częściej pojawia się w rozmowach, zwłaszcza w kręgach osób związanych z porodem i świadomym macierzyństwem. Doula jest wykwalifikowaną kobietą, która najczęściej sama także ma dzieci, a jej głównym zadaniem jest emocjonalne, fizyczne oraz informacyjne wsparcie kobiet przygotowujących się do najważniejszej roli w ich życiu.

Jakie obowiązki wykonuje doula

To właśnie przyszłe matki powinny jako pierwsze dowiedzieć się kim jest doula. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy młode kobiety w większości przypadków nie mieszkają już pod jednym dachem z własną matką czy babką, które mogłyby im pomóc, wesprzeć i udzielić praktycznych porad. Doula potrafi w holistyczny sposób spojrzeć na okres ciąży, proces porodu, a także czas połogu. Dzięki niej kobieta może zapamiętać te chwile w pozytywny sposób, a nie jako traumę. Warto też zwrócić uwagę nie tylko na to kim jest doula, ale także kim nie jest. Niektórzy mylą tę profesję z zawodem położnej. Doula nie ma jednak uprawnień do przyjmowania porodów. Nie posiada ona wykształcenia stricte medycznego. Świadomość tego kim jest doula może bardzo ułatwić proces organizowania i przygotowywania się do rodzicielstwa.

Następny wpis

Kosze wolno stojące: łatwiej utrzymać porządek

wt. cze 5 , 2018
W architekturę naszych miast, miasteczek i wsi wpisały się już dawno temu kosze wolno stojące na śmieci. Są niezbędne na ulicach, w parkach, przy obiektach użyteczności publicznej, placach zabaw. Jakie kosze na śmieci wybrać? Wybór kosza wolno stojącego powinien być dostosowany do miejsca, w którym zostanie zamontowany. Inny rodzaj kosza powinien […]
Kosze wolno stojące: łatwiej utrzymać porządek

Sprawdź też