Niedobory witaminy B12

Witamina B12 odpowiada za wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka. Jej niedobór może być groźny dla zdrowia, dlatego kiedy jesteśmy na niego narażeni warto sięgnąć po suplement.

Niedobór witaminy B12

Witamina B12 pełni wiele ważnych funkcji w ludzkim ciele. Jednak jej niedobory łatwo przeoczyć. Zazwyczaj myślimy, że męczące nas dolegliwości są wynikiem stresu lub niewyspania, a w rzeczywistości to witamina B12 ma zbyt niski poziom. Powoduje to uczucie zmęczenia, problemy z pamięcią, drętwienie ciała, czy zawroty głowy. Witamina B12 znajduje się w mięsie, mleku czy jajkach dlatego też często zdarza się, że dieta wegetariańska i wegańska powodują niedobory B12. Z wiekiem witamina B jest też gorzej przyswajalna. 

Preparaty z witaminą B12

Witamina B12 powinna być suplementowana szczególnie wtedy, kiedy narażeni jesteśmy na długotrwały stres lub spożywamy mało produktów pochodzenia zwierzęcego. Witamina B12 dr Enzmann, to preparat, który pozwoli utrzymać odpowiedni  poziom tego składnika. Dr Enzmann B12 wyróżnia się wysoką biodostępnością, dzięki czemu bezpiecznie i szybko pomaga uporać się z problemem niedoboru B12. Witamina w nim zawarta jest w formie metylokobalaminy, co sprawia, że organizm nie musi jej przetwarzać i jest ona od razu aktywna. Wśród preparatów tej marki jest witamina B12 MSE, w której składzie połączono cztery witaminy z grupy b. 

Witamina B12 w postaci odpowiednio dobranego preparatu pozwoli zachować odpowiedni poziom tego składnika. Suplementacja jest szczególnie polecana w okresach wzmożonego stresu.

Następny wpis

Program dla firm logistycznych

śr. lis 6 , 2019
Program dla firmy transportowej to bardzo przydatne narzędzie, które pozwoli nam zdynamizować pracę firmy oraz zwiększyć dochody. Co może mieć taki program? Program dla firm transportowych może mieć wiele funkcji. Jedną z nich jest często aplikacja mobilna do określania lokalizacji kierowcy. „Inteligentny kierowca” automatycznie określa lokalizację samochodu, co pozwala logistyce […]
Program dla firm logistycznych

Sprawdź też