Poszczególne komponenty od producentów – czym się różnią?

Części do samochodów ciężarowych to produkty, które w zależności od stanu pojazdu, należy co jakiś czas wymieniać. Ich zużycie może wynikać z intensywnej eksploatacji, uszkodzeń mechanicznych, wpływu różnorodnych warunków atmosferycznych itd. Nabyć można je w placówce stacjonarnej, jednak coraz większą popularnością w ostatnich czasach cieszy się sklep z częściami do samochodów ciężarowych online. Przekonuje on do siebie klientów atrakcyjniejszymi cenami, bardziej rozbudowanym asortymentem i wygodną dostawą. Na jakie jednak komponenty można się natknąć? 

Oryginalna część do samochodu ciężarowego 

Original Equipment Quality – są to części do samochodów ciężarowych wytwarzane przez konkretną firmę, która nie dostarcza swoich produktów producentom samochodów (komponenty te nie są wykorzystywane w montażu fabrycznym). Produkcją takich elementów zajmuje się chociażby Lamiro. Ich produkty, obejmujące części ciężarowe, są:

  • nowe i nieużywane, 
  • tworzone w oparciu o najnowszą technologię, 
  • wykonane z dobrych jakościowo materiałów (laminatów poliestrowo-szklanych).

OEM – charakterystyka części 

Kolejną najpopularniejszą kategorię stanowią części do samochodów ciężarowych Original Equipment Manufacturer. Jest to z pewnością atrakcyjna propozycja, gdyż w jej przypadku wysoka jakość idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. Co jednak kryje się pod skrótem OEM? Są to komponenty, które wyprodukowane zostały u konkretnego producenta, nie posiadają one jednak jego logo. Nie zmienia to jednak faktu, że bez problemu można nabyć je w sprawdzonym sklepie internetowym.

Następny wpis

Zalety paneli słonecznych

niedz. lut 23 , 2020
Ceny energii elektrycznej rosną co sześć miesięcy. Jednak współczesna myśl naukowa i technologiczna oferuje alternatywne formy energii. Panele fotowoltaiczne są jednym ze sposobów na jej uzyskania. Dlaczego warto instalować panele? Panele solarne przekształcają energię świetlną słońca w energię elektryczną. Są zwykle używane jako część systemów słonecznych lub wiatrowo-słonecznych. Ich zaletą […]
Zalety paneli słonecznych

Sprawdź też