Walcz z nadmierną wilgocią

Pochłaniacze wilgoci są bardzo przydatnym urządzeniem. Na rynku dostępne są saszetki pochłaniające wilgoć przeznaczone do użytku domowego, ale znajdziemy też pochłaniacz wilgoci przemysłowy.

Jak działają pochłaniacze wilgoci?

Jeśli problem z wilgocią (powyżej 60%) jest stały, grzyb zaczyna się pojawiać, i pojawiają się problemy z samopoczuciem, wsparciem będzie pochłaniacz wilgoci saszetki.

Różnorodność modeli, jeśli chodzi o pochłaniacze wilgoci pod względem wydajności, funkcji, warunków zastosowania i wyglądu jest po prostu niesamowita. Zakres cen obejmuje modele budżetowe i prestiżowe. Czasami może być przydatny nawet przemysłowy pochłaniacz wilgoci. Taka ochrona przed wilgocią jest bardzo skuteczna, gdyż może on pracować w sposób ciągły lub okresowy, automatycznie włączając i wyłączając czujnik wilgotności.

Zalety profesjonalnych pochłaniaczy

Najodpowiedniejszym wyborem często są pochłaniacze wilgoci w saszetkach. Taki pochłaniacz wilgoci w saszetkach jest jednak przeznaczony do małych pomieszczeń. Modele bardziej kompleksowe działają znacznie szybciej, nawet jeśli wilgotność przekracza 90%. Utrzymują optymalny bilans wilgoci, dzięki czemu powietrze nie wysycha. Mają wiele wygodnych funkcji. Nie tylko odprowadzają powietrze, ale także je oczyszczają, przeprowadzają jonizację i eliminują bakterie. Wadą jest zużycie energii elektrycznej i oczywiście ich cena.

Na rynku są też osuszacze powietrza kondensacyjnego, wykorzystują proces kondensacji wilgoci, gdy nawilżone powietrze przechodzi przez zimny wymiennik-parownik z krążącym w nim czynnikiem chłodniczym. Wilgoć z powietrza skrapla się na powierzchni parownika i wpływa do zbiornika, aby zebrać kondensat lub jest odprowadzana przez wąż do odpływu. Takie osuszacze mają najlepszą wydajność w temperaturach powietrza od +15 do +35 ° C, chociaż mogą pracować w temperaturach około 5 ° C.

Następny wpis

Rodzaje pochłaniaczy wilgoci

czw. maj 7 , 2020
Pochłaniacze wilgoci są pożądanym sprzętem. Takie urządzenia są stosowane w celu zmniejszenia wilgotności i są niezbędne, gdy istnieje prawdopodobieństwo rozwoju pleśni, pleśni, pojawienia się nieprzyjemnych zapachów. Rodzaje pochłaniaczy wilgoci Do wyboru pozostaje pochłaniacz wilgoci przemysłowy lub do użytku indywidualnego, taki jak saszetki pochłaniające wilgoć. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci kondensuje niskotemperaturową parę […]
Rodzaje pochłaniaczy wilgoci

Sprawdź też