Rodzaje pochłaniaczy wilgoci

Pochłaniacze wilgoci są pożądanym sprzętem. Takie urządzenia są stosowane w celu zmniejszenia wilgotności i są niezbędne, gdy istnieje prawdopodobieństwo rozwoju pleśni, pleśni, pojawienia się nieprzyjemnych zapachów.

Rodzaje pochłaniaczy wilgoci

Do wyboru pozostaje pochłaniacz wilgoci przemysłowy lub do użytku indywidualnego, taki jak saszetki pochłaniające wilgoć. Przemysłowy pochłaniacz wilgoci kondensuje niskotemperaturową parę wodną zawartą w powietrzu. Główne elementy konstrukcyjne urządzenia to:

  • wentylator,
  • kondensator,
  • kompresor,
  • waporyzator.

Zasada działania, jaką mają takie pochłaniacze wilgoci, przypomina działanie klimatyzatora. Różnica polega na tym, że sprzęt nie usuwa ciepła na zewnątrz. Ochrona przed wilgocią zależy od początkowej temperatury powietrza. Im wyższa, tym większa jest ilość zawartej w nim pary. Wraz ze spadkiem temperatury zmniejsza się również ilość wilgoci w powietrzu.

Zupełnie inaczej działają zaś pochłaniacze wilgoci w saszetkach. Taki pochłaniacz wilgoci w saszetkach zbiera wilgoć, a następnie za pomocą przemiany chemicznej, zamienia wodę w zbryloną chemiczną masę. Saszetki pochłaniające wilgoć są wskazane przy indywidualnych zastosowania.

Korzyści z pochłaniaczy wilgoci

Zalety to przede wszystkim kompaktowy rozmiar. Nowoczesne osuszacze nie zajmują dużo miejsca. Można je łatwo przestawić lub przetransportować do nowego obiektu. Osuszacze mogą być stosowane na wszelkiego rodzaju obiektach. Ważne jest jedynie określenie właściwego rodzaju sprzętu. Niektóre urządzenia nie tylko odprowadzają powietrze, ale także je oczyszczają. Nawet duże profesjonalne osuszacze mogą być kupowane przez tych, którzy dążą do utrzymania optymalnej atmosfery w pomieszczeniu.

Następny wpis

Środek pochłaniający wilgoć

czw. maj 7 , 2020
Czy dokonałeś napraw i ciągle masz do czynienia z problemem nadmiernej wilgotności w mieszkaniu, domu, garażu, piwnicy lub łazience? Czy często trudno jest oddychać, szczególnie po skorzystaniu z łazienki, czy też dużo się pocisz w domu? We wszystkich tych i podobnych codziennych sytuacjach pojawia się pytanie: jak zmniejszyć wilgotność? Czasami […]
Środek pochłaniający wilgoć

Sprawdź też