Bezpieczna podróż z dzieckiem

Zmotoryzowani rodzice powinni zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem. Wynika to po części z prawa o ruchu drogowym, które mówi, że dzieci do lat 12, których wzrost nie przekracza 150 cm, muszą siedzieć w aucie w specjalnym fotelik dziecięcy.

Kryteria wyboru fotelika

Fotelik dziecięcy powinien być dostosowany przede wszystkim do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Fotelik dziecięcy z grupy 0 oraz 0 plus przeznaczony jest dla noworodków i niemowląt. Foteliki samochodowe z grupy 1 przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Są to foteliki samochodowe, które będą dzieciom służyć do ukończenia przez nie czwartego roku życia. Jeśli chodzi o wagę, to foteliki samochodowe z grupy 1 przeznaczone są dla dzieci o wadze 9-18 kilogramów. Kupując fotelik warto wybierać taki od renomowanego producenta. Na pewno na zainteresowanie zasługuje fotelik dziecięcy Britax Römer. Pierwszy fotelik dziecięcy Britax Römer opuścił taśmy produkcyjne przed 53 laty. Tym, co wyróżnia współczesny fotelik dziecięcy Britax Römer jest system mocowania ISOFIX.

Jak montować fotelik?

Pasy napinające stosowane w foteliki samochodowe Britax Römer są pięciopunktowe. Wszystkie foteliki samochodowe Britax Römer są wszechstronnie przebadane przez producenta w różnego rodzaju testach. Spośród wszystkich dostępnych na rynku foteliki samochodowe Britax Römer została wyprodukowana w Niemczech lub na terenie Wielkiej Brytanii. Więcej informacji można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.

Następny wpis

O fotelikach samochodowych dla dzieci

pt. gru 21 , 2018
Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami o ruchu drogowym, dzieci, które mają wzrost poniżej 150 cm lub nie ukończyły 12 lat, muszą w czasie podróży samochodem przebywać w specjalnym foteliku ewentualnie siedzieć na podkładce. Jak wybrać odpowiedni fotelik? Wprowadzenie obowiązku przewożeni dzieci w fotelikach samochodowych spowodowało, że na rynku […]
foteliki

Sprawdź też