Co kupić – obrożę czy szelki dla psa?

Jeżeli jesteśmy właścicielami czworonożnego pupila, powinniśmy zadbać o właściwe wyposażenie i akcesoria, dzięki którym opieka nad nim będzie jeszcze lepsza. W tym celu warto zastanowić się co jest dla psa lepsze. Czy powinna to być tradycyjna obroża, czy może lepsze będą szelki dla psa guard.

W zależności od wielkości psa powinniśmy mieć na uwadze jego komfort i wygodę chodzenia, dlatego u mniejszych psów poleca się stosować szelki guard. Niezależenie od tego, jaki rodzaj uprzęży wybierzemy, na smyczy powinniśmy uczyć pupila chodzić już od małego szczeniaka.

Guard szelki dla psa – czy to dobry wybór?

O wiele wygodniejszą opcją od tradycyjnej obroży, są szelki dla psa guard. To dzięki nim nasz pupil może czuć się swobodnie i komfortowo w każdej sytuacji. Jeżeli zatem jesteśmy pierwszy raz właścicielami psa i zastanawiamy się, czy wybrać szelki, czy obroże, warto zastanowić się nad właściwościami i zaletami, jakie mają szelki guard. Właśnie dzięki szelkom pies będzie się czuł komfortowo i wygodnie podczas codziennych spacerów.

Szelki nie blokują ciała podczas prowadzenia psa na smyczy, a nawet biegania. Mimo że szelki są bardziej polecane, to rozwiązanie ma także swoje minusy. Jeżeli twój pies nie zawsze jest grzeczny i ciągnie się na smyczy, w szelkach będzie mu łatwiej kontynuować takie zachowania.

Szelki czy obroża dla szczeniaka?

Oprócz tego, że mamy psa, musimy także zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria dla niego, a co za tym idzie musimy wyposażyć naszego psa w szelki dla psa guard lub wygodną obrożę. Czasami nie mamy wyboru, albowiem niektóre rasy psów są tak silne, że tylko mocna obroża i smycz może je zatrzymać. Z kolei u małych psów rasowych najlepsze mogą okazać się szelki bezuciskowe dla psa, to wyjątkowa wygoda i komfort dla pupila podczas każdego spaceru.

Następny wpis

Wysoka wartość mieszkań na parterze

czw. paź 13 , 2022
Wbrew pozorom, mieszkanie na parterze nie jest niebezpieczne, albowiem obecnie niemalże wszystkie osiedla są monitorowane, posiadają dodatkową ochronę, a mieszkanie na parterze jest tak samo bezpieczne, jak na wyższych kondygnacjach. Dlatego właśnie mieszkania Poznań z roku na rok zyskują na wartości, a dodatkowo na popularności, nie tylko wśród seniorów, ale […]
Wysoka wartość mieszkań na parterze

Sprawdź też