Jaki rodzaj szelek wybrać dla psa?

Coraz więcej właścicieli czworonożnych pupili, zamiast tradycyjnej obroży i smyczy, wybiera wysokiej jakości szelki dla psa guard. To dzięki nim nasz pies może czuć się wygodnie i komfortowo podczas każdego spaceru. Jeżeli zatem zastanawiasz się jakie szelki dla psa wybrać, zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Na rynku zoologicznym możemy bowiem spotkać kilka rodzajów szelek, do najpopularniejszych zalicza się szelki guard, szelki bezuciskowe oraz tak zwane szelki norweskie.

Co to są szelki typu guard?

Jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań są właśnie szelki typu guard. To powszechnie stosowane szelki u psów różnej rasy, są one odpowiednio dopasowane do psiej anatomii, dlatego nie uciskają i zapewniają psu komfort i wygodę podczas całego dnia. Takie szelki może nasz pies nosić nie tylko na spacerze, ale również w domu, albowiem nie blokują one w żaden sposób ruchu łopatek. Tego rodzaju szelki są dobre dla psów mało i średnio aktywnych, a także dla wyjątkowych sportowców. Jedyną wadą szelek jest brak zaciśnięcia, gdy pies próbuje nam się wyrwać.

Wybieramy szelki dla psa domowego

Inny rodzaj szelek to tak zwane szelki bezuciskowe dla psa, są one najlepsze dla szczeniaków oraz niewielkich rozmiarów psów dorosłych. Tyczy się to ras psów miniaturowych i delikatnych, są one bowiem wyjątkowo szerokie i miękkie, dlatego nie blokują u psa żadnych ruchów. Tego rodzaju szelki są wyjątkowo komfortowe i miękkie, dlatego nadają się dla psów delikatnych ras. Jeżeli boisz się o zdrowie swojego pupila, wybierz szelki bezuciskowe. Istnieją jeszcze szelki norweskie, jest to rodzaj szelek wykorzystywany dawniej do psich zaprzęgów, dziś są rzadko wybierane dla psów, albowiem mogą zaszkodzić ich zdrowiu.

Następny wpis

Dlaczego warto kupować części do ciężarówek w sklepie internetowym?

sob. gru 3 , 2022
Samochody ciężarowe należą do tych, które na drogach spotyka się wyjątkowo często. Są one wykorzystywane w transporcie drogowym do transportu różnego rodzaju towarów. Zepsuta ciężarówka przynosi duże straty. Na szczęście dzisiaj nie ma najmniejszych problemów z tym, aby kupić potrzebne części do samochodów ciężarowych. W jakie części do ciężarówek można […]
Dlaczego warto kupować części do ciężarówek w sklepie internetowym?

Sprawdź też