O czym warto pomyśleć kupując kosze wolno stojące na śmieci?

Nieodzownym elementem małej architektury parkowej są wolno stojące kosze na śmieci. Pozwalają znacząco ograniczyć ilość śmieci na parkowych alejkach i trawnikach.

Różne rodzaje koszy wolno stojących

Producenci koszy wolno stojących sięgają po bardzo różne surowce. Stąd też w ofercie znaleźć można zarówno kosze parkowe na śmieci drewniane, metalowe i betonowe. Ciekawa propozycja to metalowe kosze z drewnianą obudową. Są trwałe, a przy tym bardzo estetyczne. Więcej na temat koszy parkowych na śmieci można przeczytać w artykule „Kosze wolno stojące: łatwiej utrzymać porządek”.

Kosze wolno stojące muszą znaleźć się w każdym parku, inaczej bardzo szybko zacznie on przypominać wysypisko śmieci. Nie mamy bowiem zwyczaju zabierać swoich śmieci ze sobą. Śmieci zaczną więc lądować na wypielęgnowanych trawnikach i kwiatowych rabatach. Bardzo ważne jest także ustawienie przynajmniej kilku koszy na psie kupy. To ogromny problem wielu polskich miast. Ustawiając odpowiednią liczbę specjalnych, dobrze oznakowanych koszy na nieczystości pozostawiane przez naszych czworonożnych pupili można mieć nadzieję, że z czasem problem ten zniknie albo przynajmniej znacząco się zmniejszy.

Wśród elementów małej architektury są dwa, których nie może zabraknąć w żadnym parku. Jeden z nich to ławki, drugi to kosze wolno stojące. Obecnie kosze wolno stojące oferowane są w bardzo dużym wyborze. Bez trudu można znaleźć kosz, który idealnie wpisze się w przestrzeń każdego miejskiego czy pałacowego parku. Kosz parkowy na śmieci to element obowiązkowy.

Następny wpis

Kim jest doula

pon. cze 4 , 2018
Wiele osób zastanawia się kim jest doula. To określenie coraz częściej pojawia się w rozmowach, zwłaszcza w kręgach osób związanych z porodem i świadomym macierzyństwem. Doula jest wykwalifikowaną kobietą, która najczęściej sama także ma dzieci, a jej głównym zadaniem jest emocjonalne, fizyczne oraz informacyjne wsparcie kobiet przygotowujących się do najważniejszej […]
Kim jest doula

Sprawdź też