Co warto wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Kosmetyki mineralne pojawiły się w sprzedaży już jakiś czas temu. Osoby, które nie śledzą nowinek w branży kosmetycznej mają na ich temat bardzo małą wiedzę. Postaramy się te kosmetyki trochę przybliżyć.

Jaki jest ich skład?

Kosmetyki mineralne to obecnie stosunkowo już szeroka gama produktów do makijażu. Wśród nich są zarówno podkłady, róże, pudry i cienie do powiek. Kosmetyki mineralne powstają na bazie naturalnych składników, głównie są to różnego rodzaju minerały.

Skład kosmetyków mineralnych jest bardzo krótki. Do tego dobrano je tak, że pomagają one także dbać o cerę. Na przykład zawartość tlenku cynku sprawia, że kosmetyki mineralne koją podrażnienia. Tlenek cynku, który także jest składnikiem kosmetyków mineralnych ma właściwości kojące, przeciwzapalne i antybakteryjne.

Kto może używać kosmetyków mineralnych?

Kosmetyki te są hipoalergiczne, mogą być stosowane przez wszystkich. Dostępne na rynku podkłady mineralne mogą być używane przez kobiety, które mają wrażliwą lub tłustą cerę. Podkłady mineralne są przyjazne także dla cery trądzikowej. Podkłady mineralne mogą znaleźć się w kosmetyczce kobiet, które przeszły proste zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej oraz alergiczki.

Róże mineralne dostępne są w wersji matowej i rozświetlającej. Można kupić róże mineralne w bardzo różnych odcieniach. Plusem jest to, że róże mineralne aplikuje się bardzo prosto. Kosmetyki mineralne z dwutlenkiem tytanu chronią skórę przed promieniami UVA i UVB. Działają tak jak krem z filtrem SPF 15.

Następny wpis

Jakie jest zastosowanie paneli fotowoltaicznych?

wt. sty 7 , 2020
W ciągu ostatnich 10 lat domy z panelami słonecznymi na dachach przeszły od ciekawostki egzotycznej do codzienności. Ta technologia jest dostępna od dziesięcioleci – astronauci używają satelitów zasilanych energią słoneczną od 1960 roku, a jeszcze podczas II wojny światowej w amerykańskich domach stosowano pasywne systemy ogrzewania słonecznego (które zamieniają energię […]
Jakie jest zastosowanie paneli fotowoltaicznych?

Sprawdź też