Czy warto używać kosmetyków mineralnych?

Na rynku kosmetyków wciąż pojawiają się nowości. Jakiś czas temu pojawiły się kosmetyki mineralne. Czym one różnią się od tych tradycyjnych? Czy naprawdę warto je kupić?

Jaki jest skład kosmetyków mineralnych?

Kosmetyki mineralne różnią się od tych tradycyjnych między innymi tym, że mają zdecydowanie krótszy skład. W składzie kosmetyków mineralnych nie ma żadnych substancji, które zostały wytworzone w chemicznym laboratorium. Kosmetyki mineralne zawierają tyko naturalne składniki, głównie są to bardzo czyste minerały.

Czytając listę składników kosmetyków mineralnych przekonamy się, że zawierają one mikę, tlenek cynku i dwutlenek tytanu. W kosmetykach kolorowych w składzie także są naturalne pigmenty. Może to być tlenek chromu, manganu lub żelaza albo ultramaryna. Dzięki temu, że w kosmetykach mineralnych nie ma środków konserwujących, sztucznych substancji zapachowych i wosków są to preparaty, których bez obaw mogą używać osoby z problematyczną cerą.

Szeroki wybór kosmetyków

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków mineralnych. Do wyboru są między innymi podkłady mineralne. Podkłady mineralne zawierają dwutlenek tytanu, dlatego podkłady mineralne mają dobre właściwości kryjące. Dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku to główne składniki kolorowych kosmetyków mineralnych. Warto wiedzieć, że wśród nich są zarówno cienie do powiek jak i róże mineralne. Jak wszystkie kosmetyki mineralne, także róże mineralne zawierają tylko składniki pochodzenia naturalnego. Wybierając róże mineralne możemy jednocześnie troszczyć się o cerę.

Następny wpis

Gdzie sprzedać samochód?

czw. gru 12 , 2019
Chcąc sprzedać swój używany samochód można obecnie skorzystać z wielu różnych ofert. Spośród nich każdy będzie miał okazję szukać takich propozycji, które do jego oczekiwań będą najlepiej dopasowane. Jednak samodzielne poszukiwanie kupca może być zajmujące i nie zawsze skończy się powodzeniem. Dlatego w takiej sytuacji warto będzie również skorzystać z […]
Gdzie sprzedać samochód?

Sprawdź też