Materac dla dziecka: garść faktów

Każdy rodzic  chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Wybieramy wysokiej jakości ubranka, stawiamy na zdrową żywność i odpowiedni wózek. Nie należy przy tym zapominać, że dla zdrowia naszych pociech niezwykle istotny jest także materacyk, na którym dziecko śpi.

Materac dla dziecka w pierwszym okresie życia

Ma on szczególne znaczenie. Należy bowiem pamiętać, że w początkowym  okresie życia dziecko w łóżeczku spędza zdecydowaną większość dnia i nocy. Nieprawidłowy materac może skutkować w przyszłości wadami postawy. Może również negatywnie wpływać na sen malucha, któremu po prostu będzie niewygodnie.

Niewskazane jest sięganie po materac, który był już używany przez inne dziecko. Odkształcił się on pod wpływem ciała poprzedniego maluszka. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są materace sprężynowe, które odkształcają się bardzo wolno.

Dobry materac dla dziecka jest sprężysty i odpowiednio podpiera całe ciało. Chcąc mieć pewność, że maluch będzie spał na naprawdę dobrym materacu, należy sięgnąć po taki, który posiada specjalne atesty. 

Wypełnienie

Równie ważne jak twardość materaca i jego sprężystość jest wypełnienie. W istotny sposób warunkuje ono dwie pierwsze cechy charakteryzujące materac. Zaleca się wystrzegać tych materaców, które reklamowane są jako dopasowujące się do ciała dziecka. Materac może być sprężynowy, lateksowy, wypełniony pianką wysokoelastyczną bądź pianką poliuretanową.  W materacach dla dzieci bardzo często stosuje się również maty roślinne: lniane, kokosowe, z łuski gryczanej.

Następny wpis

Jak wybierać pakiety medyczne?

sob. lip 14 , 2018
Pakiet medyczny to coraz częściej spotykane świadczenie, które oferuje się pracownikom w ramach dodatku do pensji. Pakiety medyczne mogą być podstawowe lub zaawansowane. Wszystko zależy tu od wysokości składki i oferty ubezpieczyciela. Warto więc dowiedzieć się co decyduje o tym, czy dany pakiet medyczny jest dla nas korzystny, czy nie. […]
pakiety medyczne poznań

Sprawdź też